close
light box

سوالات متداول و راهنما

♦حساب کاربری:
 چرا در جم اپس حساب کاربری بسازم؟

با ساخت حساب کاربری در جم اپس، امکان خرید برنامه‌ها و بازی ها و ….، افزایش اعتبار کیف پول، نظر دادن برای برنامه‌های ، نشان کردن برنامه‌های مورد نظرتان … فراهم خواهد شد.

 چگونه حساب مایکتی داشته باشم؟

از منو جم اپس گزینه ثبت نام را بزنید و سپس به صفحه ثبت نام (ساخت حساب کاربری ) منتقل میشوید  و اطلاعات که از ما خواسته شده را وارد و سپس  پیام  فعال سازی حساب کاربری به شما داده میشود  که فقط کافیست وارد ایمیل خود شوید و بر روی لینک فعال سازی که  از طرف جم پس برای شما ارسال شده کلیک کنید تا حساب کاربری شما فعال شوید  حالا میتوانید با ایمیلی که ثبت نام کردید اید وارد حساب کاربری خود در جم اپس شوید

و یا میتونید با حساب های کاربری اجتماعی وارد یا در جم اپس ثبت نام کنید که کافیست بر روی ایکن شبکه اجتماعی که در صفحه ثبت نام و ورود  نمایش داده شده بزنید

 رمز عبورم را فراموش کرده ام، چه کار کنم؟

چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده‏اید می‌توانید از منوی جم اپس گزینه ورود را بزنید و در صفحه ورود به بخش حساب کاربری گزینه “بازیابی کلمه عبور” را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است برای مشاهده این گزینه باید از حساب کاربری خود خارج شده باشید. پس از وارد کردن ایمیل مربوط به حساب کاربری خود، لینک تغییر کلمه‌‏ی عبور به ایمیل شما ارسال می‌شود. در وارد کردن رمز نیز به بزرگ و کوچک بودن حروف دقت نمایید. اعداد نیز به انگلیسی وارد شوند.

 در هنگام ورود به حساب کاربری خطای “حساب کاربری شما فعال نشده است ” را می‌بینیم، چه کار کنم؟

اگر هنگام ورود خطای”حساب کاربری شما فعال نشده است” را دریافت می‌کنید باید برای فعال‌سازی حساب کاربری خود به ایمیلتان مراجعه کنید. اگر ایمیل فعال‌‌سازی را مشاهده نکردید، لطفا ابتدا قسمت اسپم (هرزنامه) ایمیل خود را چک کنید. اگر ایمیل فعال‌سازی برای شما ارسال نشده بود، شما می‌توانید از منوی جم اپس و در صفحه ورود به بخش حساب کاربری گزینه “ارسال مجدد ایمیل فعال‌سازی”را انتخاب نمایید. پس از وارد کردن ایمیل مربوط به حساب کاربری خود، لینک فعال‌سازی به ایمیل شما ارسال می‌شود.
چنانچه بعد از طی مراحل گفته‏ شده لینک برای شما ارسال نشد لطفا برای فعال‌سازی حساب کاربری خود به ما اطلاع دهید تا در اولین فرصت حساب کاربری شما را فعال کنیم. دقت نمایید ایمیل و رمز عبور جم پس را بدرستی وارد نمایید. به بزرگ و کوچک بودن حروف دقت کرده و از همان ایمیلی که قبلا در جم اپس ثبت نام کرده اید استفاده نمایید.

 پس از اتمام مراحل ثبت نام، ایمیل فعال‏سازی را دریافت نکرده ام، چه کار کنم؟

اگر هنگام ورود خطای”حساب کاربری شما فعال نشده است” را دریافت می‌کنید باید برای فعال‌سازی حساب کاربری خود به ایمیلتان مراجعه کنید. اگر ایمیل فعال‌‌سازی را مشاهده نکردید، لطفا ابتدا قسمت اسپم (هرزنامه ) ایمیل خود را چک کنید. اگر ایمیل فعال‌سازی برای شما ارسال نشده بود، شما می‌توانید از منوی جم اپس و در صفحه باز شده بخش حساب کاربری گزینه “ارسال مجدد ایمیل فعال‌سازی”را انتخاب نمایید. پس از وارد کردن ایمیل مربوط به حساب کاربری خود، لینک فعال‌سازی به ایمیل شما ارسال می‌شود.
چنانچه بعد از طی مراحل گفته‏ شده لینک برای شما ارسال نشد لطفا برای فعال‌سازی حساب کاربری خود به ما اطلاع دهید تا در اولین فرصت حساب کاربری شما را فعال کنیم. دقت نمایید ایمیل و رمز عبور جم اپس را بدرستی وارد نمایید. به بزرگ و کوچک بودن حروف دقت کرده و از همان ایمیلی که قبلا در جم اپس ثبت نام کرده اید استفاده نمایید.

 آیا می‌توانم ایمیل حساب کاربری خود را تغییر دهم؟

امکان تغییر و یا جایگزین کردن ایمیل وجود ندارد. اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مالی، نظرات و دیگر اطلاعات شما تنها از طریق ایمیلتان قابل پیگیری است.

♦خرید و دانلود :
چطور می‌توانم از جم اپس خرید کنم؟

برای خرید از جم اپس لازم است حساب کاربری داشته باشید روش ساخت آن توضیح داده شده است.
شما می‌توانید از طریق یکی از روش‌های زیر برنامه‌ی مورد نظر خود را خریداری کنید.

 • روش اول: خرید و پرداخت با کیف پول جم اپس
  در این روش فرایند خرید شما بسیار ساده می‌شود. زیرا در خرید با کیف پول جم اپس تنها کافیست پرداخت از کیف پول جم اپس را بزنید (آموزش در خط زیر است) و نیاز به وارد کردن اطلاعات کارت بانکی در هر بار خرید نمی‌باشد.
  برای این کار از منوی جم اپس گزینه “حساب کاربری” را انتخاب کرده و “افزایش اعتبار کیف پول” را انتخاب کنید.
  اگر قبلا وارد حساب کاربری خود نشده باشید، صفحه‌ی ورود به حساب کاربری نمایش داده می‌شود. پس از ورود، اگر افزایش اعتبار (موجودی یف پول) برای خرید برنامه کافی نباشد صفحه‌ی انتخاب شیوه‌ی پرداخت نشان داده می‌شود. با انتخاب “کیف پول” و انجام عملیات خرید، دانلود برنامه‌ی مورد نظر آغاز می‌شود و باقی مبلغ اعتبار در اکانت شما برای خرید‌های بعدی خواهد ماند.         نکته :(اگر اعتبار کیف پول شما از قیمت برنامه کمتر باشد در صفحه پرداخت نمایش داده نمی شود و باید اول کیف پول خود را شارژ و سپس به خرید برنامه اقدام نمایید
 • روش دوم: خرید با پرداخت بانکی
  با هر کارت بانکی که به شبکه شتاب متصل باشد، امکان خرید از جم اپس وجود دارد. کافی است حساب کاربری بسازید و با داشتن مشخصات زیر از کارت بانکی خود، خرید نمایید:
  شماره کارت
  رمز دوم کارت (رمز اینترنتی)
  کد اعتبارسنجی دوم (cvv2)
  تاریخ انقضای کارت
  نشانی ایمیل (اختیاری است)   پس از زدن دکمه پرداخت  و سپس گزینه تکمیل خرید به  صفحه دانلود برنامه متنقل میشوید  و میتوانید برنامه را دانلود کنید
  اگر وارد حساب کاربری خود نشده باشید، صفحه‌ی ورود به حساب کاربری نمایش داده می‌شود. پس از ورود، اگر اعتبار جم اپس شما برای خرید برنامه کافی نباشد صفحه‌ی انتخاب شیوه‌ی پرداخت نشان داده می‌شود. با انتخاب “پرداخت اینترنتی” به صفحه‌ی بانک خواهید رفت. با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و تایید خرید، دانلود برنامه‌ی مورد نظر آغاز می‌شود.
                           شما می‌توانید از هر یک از کارت‌های شتابی برای پرداخت اینترنتی استفاده نمایید.

چگونه میتوانم موجودی کیف پول خود را در جم اپس افزایش دهم؟

برای افزایش موجودی کیف پول از منو جم اپس گزینه افزایش موجودی کیف پول را انتخاب و سپس به صفحه افزایش اعتبار منتقل میشوید که  میتوانید مبالغ پیشنهاد شده را انتخاب و یا یک مبلغ دلخواه را وارد نمایید  و سپس بر روی دکمه شارژ حساب کلیک کنید و در صفحه باز شده درگاه مورد نظر را انتخاب و  وارد صفحه پرداخت مشوید و پس از وارد کردن اطلاعات زیر :

با هر کارت بانکی که به شبکه شتاب متصل باشد، امکان خرید از جم اپس وجود دارد. کافی است حساب کاربری بسازید و با داشتن مشخصات زیر از کارت بانکی خود، خرید نمایید:
شماره کارت
رمز دوم کارت (رمز اینترنتی)
کد اعتبارسنجی دوم (cvv2)
تاریخ انقضای کارت
نشانی ایمیل (اختیاری است)   پس از زدن دکمه پرداخت  و سپس گزینه تکمیل خرید به  صفحه پرداخت موفق متنقل می شوید و حساب شما الان شارژ شده است

نکته: برای وارد کردن مبلغ دلخواه اول تیک مبلغ لخواه را بزنید و بعد مبلغ را وارد کنید

افزایش اعتبار دادم اما اعتبارم اضافه نشده است، چه کار کنم؟

در این‌صورت تراکنش شما ناموفق بوده است و طبق قانون بانک کمتر  از 72 ساعت مبلغ به حساب شما بازخواهد گشت در غیر این‌صورت لطفا شماره کارت، زمان تراکنش و درگاهی که با آن افزایش اعتبار را انجام داده‌اید ارسال نمایید تا ما از طریق بانک پیگیری کنیم.

چگونه برنامه‌ای را که قبلا خریده‌ام بدون پرداخت مجدد، دانلود نمایم؟

باید مطمئن باشید برنامه را قبلا از جم اپس خریده‌اید و با همان ایمیلی که خرید را انجام داده‌اید وارد حساب کاربری جم اپس شوید. دراین صورت در منوی جم اپس، بخش خرید های قبلی می‌توانید کلیه برنامه‌هایی را که با آن حساب کاربری خریده‌اید مشاهده کرده و مجدد بدون پرداخت هزینه دانلود نمایید. توجه داشته باشید برای نمایش لینک دانلود و جزئیات بر روی عنوان برنامه در لیست  برنامه های خرید شده کلیک کنید

مبلغ افزایش اعتبار را اشتباه انتخاب کرده ام، چه کار کنم؟

در این صورت لطفا مشکل را مستقیما از طریق ایمیل (info@jamapps.ir) با ما مطرح نمایید. تا ما ظر یک روز کاری مشکل را برسی کنیم

برنامه پس از دانلود نصب نمی‌شود، چه کار کنم؟

این موضوع می تواند به چند دلیل اتفاق بیفتد:
– پربودن حافظه دستگاه
– اشکال در دریافت کامل بسته ی برنامه و در نتیجه دریافت خطای تجزیه هنگام نصب
– خطا هنگام نصب نسخه جدید یک برنامه ؛ که در اینصورت لازم است نسخه قبلی را حذف کرده و سپس آخرین نسخه را دریافت نمایید.
– عدم تطابق برنامه با دستگاه یا نسخه اندروید شما
– در صورت خرید برنامه ؛ اگر در نصب به مشکل برخوردید با ما تماس بگیرید

بعضی اوقات سرعت دانلود پایین است، علت چیست؟

سرعت دانلود مربوط به شبکه اینترنت بوده و متاسفانه این مشکل از سمت ما قابل پیگیری نیست .

چگونه برنامه ای را نشان کنم؟

در صفحه برنامه مورد نظر خود، بالای صفحه، آیکون نشان‏کردن در کنار آیکون اشتراک‌گذاری قابل مشاهده است.
برای نمایش لیست برنامه‌های نشان‏ شده کافیست وارد حساب کاربری خود شوید، سپس در منوی جم اپس، قسمت برنامه‌های نشان شده  قابل مشاهده است.

keyboard_arrow_up